Sypialnia dla wielu ludzi to przestrzeń, gdzie łóżko to funkcjonalny mebel. Łóżko ma służyć stworzeniu optymalnych warunków do dobrego snu. Łóżko może służyć także jako element estetyczny, jako część ogólnego wystroju wnętrza domu. Reprezentuje osobisty styl i preferencje smakowe właściciela na zewnątrz, dlatego ważne jest jak wygląda. 

Wielkość ma znaczenie

Wybierając idealny rozmiar nowego łóżka, ważne jest, aby współgrał on z Twoimi potrzebami. Aby dobrze się wyspać i budzić się każdego ranka wypoczętym potrzeba dużo miejsca. Do idealnego łóżka potrzeba jeszcze dobrze dobranej pościeli. Nie tylko wielkość łóżka ma znaczenie istotny też jest rozmiar kołdry i poduszki. Dla łóżek pojedynczych zaleca się pościel nie szerszą niż 140×200 cm. Ponieważ coraz częściej korzysta się z szerszych łóżek, warto wtedy zakupić komplet kołdry i poduszki o większym rozmiarze. Optymalnym wyborem będzie rozmiar pościeli 160×200 cm. Poszewka powinna być oczywiście dopasowana do wielkości kołdry. Nie ma nic bardziej irytującego niż przesuwająca się wewnątrz poszewki kołdra.

Pościelowe inspiracje – klasyczne i stylowe rozwiązanie

Nowa pościel to bardzo łatwy i skuteczny sposób na urozmaicenie sypialni, a możliwości są niezliczone pod względem kolorów, wzorów, stylu, rodzaju tkaniny. Poczucie czystości i dobrego samopoczucia, które nadaje całemu spaniu dodatkowy wymiar. Wprowadzając pościel o klasycznych kolorach będzie ona dopasowana do stylu i wystroju każdej sypialni. Jest to rozwiązanie bezpieczne stylowo. Pościele klasyczne 160x200 mają stonowane kolory i jednolite odcienie kolorystyczne. Klasyczna pościel to rozwiązanie tradycyjne i ponadczasowe.

Nałóż kolor i wzór na łóżko 

W zależności od nastroju można podkręcić klimat w sypialni. Intensywne kolory poszewek pościeli dodadzą nowego życia i wigoru do codziennych poranków. Dostępne są wersje wielokolorowe i jednokolorowe. Innym sposobem na stworzenie świeżego oddechu w sypialni jest stosowanie pięknych wzorów i nadruków. 

Wybór materiału

Dobór materiału ma ogromne znaczenie dla pościeli. Istnieje wiele różnych materiałów, które mają różne właściwości. Większość poszewek wykonana jest w 100% z bawełny. Pościel bawełniana jest trwała i wygodna w użytkowaniu. Poszewki bambusowe są wykonane z oddychającego materiału i regulują temperaturę ciała. Będzie odpowiednia dla osób, które pocą się podczas snu. Satyna bawełniana nadaje pościeli bardziej luksusowy wyraz, bez konieczności rezygnowania z komfortu bawełny. Powierzchnia poszewki wydaje się błyszcząca, co sprawia, że pościel wygląda wyjątkowo elegancko, jednocześnie podkreślając wzory i kolory. Pościel satynowa jest trwała i utrzymuje ciepło. 

Pościel jest ważnym czynnikiem dobrego snu w nocy, dlatego wybór dobrej jakości poszewek jest niezwykle istotny.